* اینترنت پرسرعت در مدرسه شهیدین (ره) توسط سیستم مدیریت قوی داخلی و با نظارت کامل ارائه می شود.

* شبکه داخلی (اینترانت) مدرسه جهت دسترسی به سایت اطلاع رسانی و اتوماسیون مدرسه به طور رایگان، همیشه و با سرعت مناسب آماده استفاده است. شبکه بیسیم تمام نقاط مهم مدرسه را تحت پوشش دارد و طلاب جهت اتصال به شبکه بیسیم کافی است نام های شبکه زیر را جستجو نمایند:

۱- "shahidain" در حیاط، حسینیه، حجرات، تمام طبقات، راهروها و کلاس ها (بدون نیاز به رمز)
۲- "ketabkhaneh" در مخزن کتابخانه (بدون نیاز به رمز)
۳- "Vahed WLAN" در داخل واحد کامپیوتر و مدرس امام خمینی (ره) (بدون نیاز به رمز)

* هر کاربر جهت اتصال به اینترنت مدرسه باید درخواست صدور اکانت اینترنت نماید. این اکانت غیر از اکانت سایت و اتوماسیون مدرسه است. (اکانت سایت و اتوماسیون به طور خودکار و اجباری برای تمام اساتید، طلاب و مسئولین مدرسه صادر می شود.) جهت درخواست اکانت اینترنت باید به مسئول محترم واحد کامپیوتر مراجعه کنید. (تلفن: ۰۹۳۳۶۶۶۷۷۶۵)
* هنگام تعریف اکانت در سیستم مدیریت اینترنت، هر کاربر در دسته خاصی قرار می گیرد و هر دسته قوانین و مقررات خاص خود را دارد.
* استفاده کاربران به صورت کامل توسط سیستم مدیریت اینترنت تحت نظارت است. این نظارت شامل ثبت لینک های باز شده (حتی یک ثانیه)، نظارت بر ترافیک و ثبت آی پی ها می باشد.
* اکانت هر کاربر مخصوص استفاده خود اوست و استفاده دیگران از آن خلاف مقررات است. با فرد خاطی برخورد می گردد و باید پاسخگوی استفاده های دیگران از اکانت خود باشد.

 چگونگی اتصال به اینترنت مدرسه شهیدین (ره) 

* در کامپیوترهای اینترنت واحد کامپیوتر:

بعد از روشن کردن دستگاه روی میانبر کانکشن اختصاصی واحد (Shahidain Net با آیکون) که در صفحه دسکتاپ موجود است کلیک کرده و در پنجره ظاهر شده (تصویر زیر) اطلاعات اکانت خود را وارد کرده و متصل شوید. هنگام ترک دستگاه حتما با کلیک روی «قطع اتصال» از اکانت اینترنت خارج شوید.

 

* در لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی:
باید ابتدا برنامه جدید کانکشن   Shahidain Net   را به طور رایگان دانلود کنید. این برنامه نیاز به نصب دارد. بعد از نصب می توانید به همان توضیحی که در بالا گذشت از نرم افزار استفاده کنید.

* در موبایل و تبلت:
باید ابتدا یک VPN در بخش اتصال در موبایل یا تبلت خود بسازید. به این منظور در تنظیمات گوشی یا تبلت به طور معمول با انتخاب گزینه "بیشتر" عنوان VPN در دسترس خواهد بود. گزینه "افزودن شبکه VPN" را انتخاب کنید. در قسمت نام، نام دلخواه خود را تایپ کنید؛ به عنوان مثال "اینترنت مدرسه". در قسمت نوع، PPTP انتخاب شود. در قسمت آدرس سرور، آی پی 192.168.10.1 تایپ شود. گزینه رمزنگاری PPP یا MPPE خاموش باشد. هیچ اطلاعاتی در بخش پیشرفته وارد نشده باشد. سپس گزینه ذخیره را انتخاب کنید تا VPN ساخته شود. اکنون می توانید بعد از اتصال به شبکه بیسیم، VPN را با نام دلخواهی که ساختید اجرا کنید و نام کاربری و رمز را وارد کنید.

همچنین می توان در قسمت نوع، گزینه  L2TP/IPSec PSK را نیز انتخاب کرد که در این صورت آدرس سرور همان آی پی 192.168.10.1 می باشد اما مقدار pre-shared key برابر با "shahidain" خواهد بود.

 

 محدودیت های گروه های کاربری اینترنت: 

الف) سقف زمان اتصال در روز:

اساتید: ۱:۳۰ ساعت در روز
مسئولین: بدون سقف
طلاب فقه و اصول: ۱:۳۰ ساعت در روز
طلاب سطح یک: ۱:۳۰ ساعت در روز

ب) سقف ترافیک مصرفی در روز

اساتید: بدون سقف
مسئولین: بدون سقف
طلاب فقه و اصول:  بدون سقف
طلاب سطح یک: بدون سقف

ج) سقف ترافیک مصرفی در هفته

اساتید: بدون سقف
مسئولین: 
بدون سقف
طلاب فقه و اصول:  
بدون سقف
طلاب سطح یک: 
بدون سقف

د) محدودیت اتصال در ساعات شبانه روز

اساتید: بدون محدودیت اتصال در ساعات شبانه روز
مسئولین: بدون محدودیت اتصال در ساعات شبانه روز
طلاب فقه و اصول: بدون محدودیت اتصال در ساعات شبانه روز
طلاب سطح یک: دارای محدودیت اتصال  در ساعات شبانه روز (مطابق تصویر زیر)

 هزینه ها: 

دریافت اکانت اینترنت و استفاده از سالن واحد کامپیوتر برای تمام سطوح کاربران مدرسه هیچ هزینه ای ندارد. اما ترافیک مصرفی شامل پرداخت هزینه می باشد. در حال حاضر مطابق با آخربن به روزرسانی قیمت ها در واحد کامپیوتر قیمت هر گیگابایت ترافیک ۲۰۰۰ تومان می باشد. ترافیک خریداری شده زمان انقضا ندارد.

 اطلاع کاربران از وضعیت اکانت: 

تمام کاربران اینترنت مدرسه شهیدین (ره) جهت مشاهده وضعیت اکانت اینترنت خود می توانند به دکمه اینترنت در میزکار (صفحه اصلی) اتوماسیون مدرسه، مراجعه نمایند. در این صفحه امکانات مختلف و متنوعی از جمله خرید ترافیک وجود دارد. جهت اطلاعات بیشتر به این مطلب مراجعه نمایید.

نکته: افرادی که به هر دلیل دسترسی به میز کار اتوماسیون ندارند در داخل مدرسه به لینک زیر مراجعه نمایند:

internet.shahidain.ir 

 

Clock second-hand Clock minute-hand Clock hour-hand
یکشنبه
۰۳ مرداد ۱۴۰۰
۱۵ ذی‌الحجه ۱۴۴۲
2021 July 25

research/computer-unit/articles/625-2018-11-19-20-36-36